Co to jest e-commerce?

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

E-biznes to dla wielu nowych przedsiębiorców świetny start i prawdopodobnie duże zyski zarobkowe. Branża ta nie tylko może przynieść pieniądze, ale uniezależnienia od pracy na etacie. Co dla wielu z nas jest bardzo atrakcyjne. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w e-commerce czeka Cię długa droga, ale już dzisiaj poznasz początek tej drogi czytając ten artykuł.

Co to jest e-commerce?

E-commerce to elektroniczny handel, a dokładniej po prostu prowadzenie działalności jako sklep internetowy ale nie tylko, bo obejmuje również bankowość elektroniczną, kantory wymiary walut, portale aukcyjne i wiele innych. Jest to także handel:

 • B2C – Business to Customer
 • B2B – Business to Business
 • C2C – Customer to Customer
 • C2B – Customer to Business

Zalety oraz wady e-commerce

Handel internetowy to zdecydowanie szereg korzyści dla przedsiębiorców oraz klientów. E-commerce na pewno redukuje koszty, ponieważ nie trzeba prowadzić punktów sprzedaży detalicznej, utrzymywać ogromnych magazynków czy zatrudniać dużej liczby pracowników. Na wyciągnięcie ręki można bez problemu i szybko zaktualizować ofertę sklepu oraz wprowadzić nowe produkty. No i mamy możliwość natychmiastowej odpowiedzi na potrzeby potencjalnych klientów. Co najważniejsze sklep internetowy zarabia na siebie przez 365 dni, przez 24/7. Poza tym dostęp do rynku zbytu jest nieograniczony, a lokalizacja firmy online niczego nie utrudnia.

Minusami prowadzenia działalności w internecie są problemy logistyczne, wypracowanie zaufania klientów czy zapewnienie bezpiecznych płatności. Ważne jest też dobre zrozumienie całej specyfikacji e-commerce, bo klienci zupełnie inaczej zachowują się w sieci, a inaczej robiąc zakupy w sposób tradycyjny. To zobowiązuje do odpowiedniego zaprezentowania oferty, zastosowania efektywnej strategii marketingowej i budowanie pozytywnego wizerunku.

Jak zacząć?

Zanim weźmiesz się do tworzenia swojego małego imperium w sieci warto zastanowić się nad kilkoma aspektami, które będą filarami twojego biznesu online. Przede wszystkim:

 1. Opracuj strategie działania.
 2. Wybierz platformę e-commerce.
 3. Wybierz mechanizm płatności i operatora.
 4. Zatrudnij prawnika, który opracuje regulamin sklepu.
 5. Postaw na dobrego grafika, który stworzy Ci niepowtarzalny desing.
 6. Zoptymalizuj sklep pod kątem SEO.
 7. Możesz zatrudnić copywritera, który napisze świetne opisy produktów.

Warto też pomyśleć o dobrym CRM i budowaniu bazy klientów, która w dalszym planie pomoże w prowadzeniu różnych kampanii marketingowych. Nie zapomnij, również o rozwiązaniach z dziedziny analityki internetowej.

Zobacz także: https://ebiznespro.pl/jak-zwiekszyc-sprzedaz-w-e-commerce-postaw-na-niestandardowe-pudelka