Jak przetrwać w korporacji? 10 zasad

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.
Niektórzy wręcz je uwielbiają i nie wyobrażają sobie innej pracy. Inni zaś starają się ich jak najbardziej unikać. Mają tyle przeciwników, jak i zwolenników. Podpowiadamy, jak przetrwać w korporacji i nie dać się zwariować.

Przygodę z doświadczeniem zawodowym najczęściej zaczyna się od praktyk czy stażu w oddziałach międzynarodowych firm. Możliwość pracy na pół czy 1/4 etatu jest idealnym rozwiązaniem w trakcie studiów.

Jak przetrwać w korporacji?

W korporacjach można dosyć dobrze zarobić i najczęściej nie trzeba mieć dużego doświadczenia. Jedynym wymaganiem wydaje się język obcy, którym ze względu na obsługę zagranicznego rynku klientów, trzeba posługiwać się płynnie. Odpowiedzią na pytanie, jak wytrzymać w takiej firmie, będzie nasze 10 zasad przetrwania.

1. Znaj własną wartość

Nawet jeśli nie masz doświadczenia zawodowego na danym stanowisku – wszystkiego się z czasem nauczysz. Nie daj sobie wmówić, że nic nie umiesz.

2. Nie daj się wykorzystywać

Są ludzie, którzy będą próbowali zrobić jak najwięcej jak najmniejszym kosztem. Pamiętaj, żeby nikogo nie wyręczać w pracy.

3. Przywyknij do open space

Elementem charakterystycznym biura w oddziałach międzynarodowych firm są wydzielone boksy z biurami i komputerem. Jeśli szukasz prywatności- praca tam nie jest dla ciebie.

4. Nauczy się rozumieć specyficzny język korporacji

Jeśli by się przysłuchać rozmowie ludzi pracujących w jednej firmie – zauważyć można występowanie specyficznych określeń, których znaczenie jest jasne tylko dla nich. Powszechne to jest szczególnie w biznesowym środowisku.

5. Otwórz się na ludzi

Nie ma miejsca tu na introwertyzm, należy się przygotować na cykliczne spotkania z członkami zespołu.

6. Bądź gotowy na rywalizację

Oczywiście pracuje się w teamach, ale pamiętajmy o zasadzie: „There ja no I in the team„.

7. Szanuj swoją prywatność

Nie każdy będzie tam przyjacielem, nie musi więc o Tobie wszystkiego wiedzieć.

8. Blokuj komputer

Czasami zdarzają się niesmaczne żarty czy próby uprzykrzenia pracy.

9. Pamiętaj że masz prawo do wolnego czasu

Zostawanie po godzinach nic nie da, jeśli cały Twój zespół nie będzie pracował efektywnie.

10. Wykorzystaj ten czas jak najlepiej

Rozwijaj się: w momencie, kiedy pojawia się jakaś oferta szkoleń lub częściowego dofinansowania kursów językowych, korzystaj.
Odpowiedź na pytanie, jak przetrwać w korporacji nie jest tak trudna. Należy przyzwyczaić się do panującego hałasu, zamieszania, dźwięku drukarek czy rozmów. Praca w ogromnych firmach nie jest dla każdego, jeśli więc męczysz się w korporacyjnej maszynie – zrezygnuj i spróbuj poszukać czegoś innego.