Trendy IT 2019 – jakie są prognozy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jakie rozwiązania przyniesie nowy rok w dziedzinach nowoczesnych technologii? Czy będą one przełomowymi odkryciami? Przedstawiamy listę „Trendy IT 2019”.

Trendy IT 2019: nowa aktualizacja Windowsa

Co znajdziemy w najnowszej aktualizacji Windows 10 October 2018 Update? Po pierwsze, rozbudowany schowek z funkcją przechowywania historii oraz możliwością kopiowania plików między urządzeniami. Dostajemy nowy klawisz skrótu- Windows V- który umożliwia nam dostęp do historii. Otrzymujemy również aplikację „Twój telefon”, która pozwala nam na przeglądaniu z komputera ostatnich 25 zdjęć i zrzutów ekranu zapisanych w telefonie, oraz odczytywanie czy wysyłanie SMS-ów. Połączenie z telefonem wymaga zalogowania się na konto Microsoft.

Dodatkowymi nowościami są m.in.:

  • integracja klawiatury SwiftKey,
  • przeprojektowanie okna ustawień przeglądarki Edge,
  • odświeżony pasek gry
  • zauważalne aktualizacje Notatnika

Trendy IT 2019: nowy Google Chrome

Google Chrome dodał na swoje urodziny kilka ważnych nowości. Możemy zauważyć na pierwszy rzut oka nowy wygląd przeglądarki na wszystkich platformach. Odświeżony Chrome to nowy zestaw ikon, paleta kolorów oraz więcej zaokrąglonych rogów.

Google chciałoby, żeby Chrome oprócz pomocy w przeglądaniu stron stał się również przyjaznym narzędziem, dzięki któremu będziemy mogli zaplanować podróż, wysłać e-mail, czy zdobywać nowe umiejętności.

Dodatkowo, najnowsza wersja jeszcze lepiej potrafi wypełniać formularze, dane kart kredytowych i haseł. Wszystkie te informacje zapisywane są na koncie Google. Co więcej, przy tworzeniu nowego hasła przeglądarka zaproponuje losowo wygenerowane, które automatycznie zapisze w menadżerze. Ma to zachęcić użytkowników do używania różnych haseł zabezpieczających różne strony internetowe.

Trendy IT 2019: zepsuty smartfon naprawi się sam?

Wizja samonaprawiania się urządzeń mobilnych zmierza do urzeczywistnienia. Naukowcom przyjdzie się zmierzyć z problemem zarysowywania oraz pękania ekranów naszych telefonów. Są już pierwsze efekty badań i mogą one nastrajać swoich użytkowników pozytywnie.

Mobilne urządzenia mogą stać się dużo bardziej wytrzymałe. Stanie się to dzięki zastosowaniu samoistnie podgrzewanych polimerów w konstrukcji ekranu i obudowy. Sprawi to, że świeże zarysowanie lub pękniecie może zniknąć już po chwili.

Trendy IT 2019: nowe funkcje aparatu w smartfonie

Ostatni patent LG zakłada wykorzystanie zestawu składającego się z aż 16 aparató na tylnej ściance smartfonu. Stworzona w ten sposób matryca będzie łączyć informacje z różnych obiektów dla uzyskania lepszej jakości zdjęć i materiałów wideo.

Widać już teraz pierwsze eksperymenty z rozszerzaną rzeczywistością oraz mapowaniem 3D, w których telefon odgrywa bardzo dużą rolę. Przypuszczamy, że rozwój tego segmentu pójdzie właśnie w tę stronę, a pierwszych efektów spodziewamy się właśnie już w 2019 roku.