Tarot Online

Same Day Delivery – co to takiego? Jak to rozwiązanie wpływa na obsługę klienta?

Dla współczesnego klienta liczy się czas. Chce on dostawać produkty jak najszybciej. Doszliśmy już do momentu, gdzie 24 godziny oczekiwania to za dużo. Z pomocą przychodzi opcja Same Day Delivery. Co to takiego i jak wpływa na obsługę klienta?

Czym jest Same Day Delivery?

Jest to stosunkowo nowa opcja ekspresowej dostawy, którą sklepy wprowadziły w związku z rosnącymi oczekiwaniami klientów. Takie rozwiązanie praktycznie eliminuje wszelkie przeszkody związane z długim czasem oczekiwania. Zapewnienie dostawy tego samego dnia sprawia, że aż 72% respondentów jest w stanie kupować w internetowym sklepie dużo więcej. Tym samym opcja Same Day Delivery może być decydującym czynnikiem, za pomocą którego klient wybierze robienie zakupy w tym, a nie innym e-sklepie.

Jak działa ekspresowa wysyłka?

Z całą pewnością wdrożenie Same Day Delivery nie jest takie proste i wymaga przede wszystkim odpowiedniej sieci magazynowo-logistycznej w naszym mieście. Nic więc dziwnego, że działa ono przede wszystkim w dużych aglomeracjach. By wprowadzić to rozwiązanie potrzebujemy dwóch elementów:

  • po pierwsze towar musi być stale dostępny w magazynie
  • po drugie musimy znaleźć firmę kurierską, która odbierze od nas paczkę i dostarczy do kupującego.

Oczywiście naszych produktów nie musi dostarczać kurier, mogą to robić nasi pracownicy, których zatrudnimy specjalnie w tym celu. Wszystko zależy od tego, na jaki model logistyczny się zdecydujemy.

Kto korzysta z Same Day Delivery?

Najchętniej z ekspresowej dostawy korzystają osoby, które:

  • świetnie radzą sobie w sieci,
  • lubią robić zakupy online
  • są dosyć zamożne, a wartość ich koszyków jest wyższa niż przeciętnego klienta

Jest to klient, który doskonale wie, czego oczekuje i jest bardzo wymagający. Jest też bardzo lojalny i gdy dobrze zaspokoimy jego potrzeby, możemy mieć pewność, że wróci do nas nie raz.

Zalety tego rozwiązania

Dzięki Same Day Delivery możemy „złapać klienta” w sidła szybkiej dostawy. Trudniej jest mu zrezygnować z zakupu, głównie z tego względu, że towar nawet w kilkanaście minut może być już w drodze do jego domu. Musimy pamiętać, aby odpowiednio zaznaczać produkty, które wchodzą w ofertę ekspresowej wysyłki, tak aby uniknąć nieporozumień. Powinniśmy też korzystać ze sprawdzonej firmy logistycznej, która poradzi sobie z zadaniem i nie zawiedzie zaufania naszego i naszych klientów.