Praca w korporacji – ile można w ten sposób zarobić?

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.
Szukasz nowej pracy, a może jesteś na początku drogi kariery zawodowej? Praca w korporacji będzie dla Ciebie idealnym wręcz rozwiązaniem.  Odpowiedź na pytanie, ile można w ten sposób zarobić, znajdziesz w naszym artykule.

Praca w korporacji – od czego zależą zarobki?

Jeśli interesuje Cię praca w korporacji, musisz pamiętać, że Twoje zarobki zależeć będą od kilku czynników. Będą to:
  • rodzaju wykonywanej pracy

Więcej zarobi programista czy księgowy niż osoba pracującą w dziale HR.

  • naszego doświadczenia

Doświadczenie zawodowe jest najważniejsze. Osoby z dłuższym stażem i ciekawym życiorysem mogą liczyć na naprawdę duże pieniądze. Na początku kariery zawodowej pensja raczej nie będzie wysoka.
  • wykształcenia

Osoba z tytułem magistra liczyć może na większe wynagrodzenie niż osoby obecnie studiujące. Ważne też jest ukończenie studiów odpowiednich do danego stanowiska pracy.
  • umiejętności

Na większe zarobki liczyć może specjalista w danej dziedzinie oraz osoba posiadająca unikalne umiejętności np. posługująca się biegle więcej niż jednym językiem obcym.
  • lokalizacji miejsca pracy

W większych miastach, gdzie koszty życia mogą być wyższe, odpowiednio wyższe musi być też wynagrodzenie. W większych miastach jest również większa konkurencja pomiędzy firmami, większe są więc możliwości znalezienia odpowiednio płatnego stanowiska.

Praca w korporacji – wysokość zarobków

Na początku przygody zawodowej nie można liczyć na duże wynagrodzenie.

  • przez pierwsze 3 miesiące najczęściej podpisuje się umowę na okres próbny – tu wynagrodzenie wynosi 2100 – 2500 netto
  • po przedłużeniu umowy na kolejny okres kwota najczęściej zostaje taka sama
  • pół roku później możemy postarać się o 100 – 300 zł podwyżki
  • średnia wysokość zarobków po upływie roku to około 600 zł netto więcej niż wynosiła kwota wyjściowa
Po upływie kolejnych miesięcy można się starać o kolejną podwyżkę w kwocie 300- 500 zł.

Praca w korporacji i jej dodatkowe korzyści

Trzeba pamiętać, że oprócz wynagrodzenia zasadniczego w korporacjach otrzymamy także premię bożonarodzeniową czy wielkanocną. Można również liczyć na pakiet MultiSport oraz prywatną opiekę zdrowotną. Nie ma tam problemu z wypłatą nadgodzin czy odebranie ich w postaci dnia wolnego.
Jeśli pracodawca nie zgodzi się na pożądaną podwyżkę – nie należy się załamywać.
Podobnych firm na rynku jest bardzo dużo, można starać się o pracę na podobnym stanowisku lub szukać czegoś całkiem nowego. Nie od dziś wiadomo, że największy wzrost wynagrodzenia netto wynegocjować można właśnie podczas rozmów kwalifikacyjnych na nowe stanowisko.