Microsoft i EPAM z największym szkoleniem Azure w Europie Środkowo-Wschodniej

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Microsoft i EPAM Systems ogłosiły rozpoczęcie największego w regionie Europy Środkowej i Wschodniej programu szkoleniowego dotyczącego platformy Azure dla specjalistów IT. Współpraca firm ma na celu zaspokojenie stale rosnącego zapotrzebowania na ekspertów w obszarze technologii cyfrowej oraz chmurowej.

Microsoft i EPAM z największym szkoleniem Azure w Europie Środkowo-Wschodniej

Ponad 2200 inżynierów i architektów EPAM Systems z 14 krajów bierze udział w 12-miesięcznym kursie i wirtualnym szkoleniu online. To największy tego rodzaju program szkoleniowy Microsoft w Europie Środkowo-Wschodniej i 16. na świecie. EPAM Systems szacuje, że dzięki temu do końca czerwca 2020 roku wydanych zostanie ponad 400 certyfikatów Azure, potwierdzających nabycie przez uczestników wymaganych umiejętności. Lista realizowanych ścieżek szkoleniowych obejmuje następujące programy: Azure Fundamentals, Azure Developers, Azure Administrator, DevOps Engineer, Solution Architect, Data Engineer, AI Engineer and Security.

Microsoft zdecydował się nawiązać szeroko zakrojone partnerstwo z EPAM Systems, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na specjalistów o zaawansowanych umiejętnościach cyfrowych. Globalna sytuacja związana z pandemią koronawirusa uświadomiła wielu firmom znaczenie technologii w obecnym świecie, dzięki czemu są jest ona obecnie postrzegana jako siła napędowa wielu istotnych zmian. Współpraca Microsoft i EPAM System umożliwia programistom oraz specjalistom IT podnoszenie kompetencji w zakresie technologii chmurowych (zwłaszcza platformy Azure) a firmom – zwiększanie w ten sposób wydajności działania, rozwój biznesowy oraz elastyczność w dostosowywaniu się do bieżących trendów rynkowych.

„Zwiększanie kompetencji specjalistów IT stanowi obecnie kluczowy motor rozwoju lokalnych gospodarek, a przy tym jest ogromną szansą dla samych pracowników. Osoby z wiedzą i doświadczeniem w obszarze cyfryzacji stają się pionierami reform w organizacjach, niezależnie od ich wielkości, zmieniając przy tym całe społeczności. Jestem podekscytowany współpracą z partnerami takimi jak EPAM Systems, dzięki której takie transformacje są możliwe. Dzięki systemowi edukacji opartemu na połączeniu nauk ścisłych i technologii, grupie aż 3 milionów świetnie wyszkolonych programistów i wszechobecności usług chmurowych, Europa Środkowa i Wschodnia już teraz może z powodzeniem walczyć o miano lidera najważniejszych trendów cyfrowych – powiedział Philippe Rogge, Prezes Microsoft odpowiedzialny za region Europy Środkowo-Wschodniej.

Podnoszenie kwalifikacji pracowników to obecnie jeden z najważniejszych elementów umożliwiających tworzenie nowej jakości i wartości biznesowej. Firmy muszą więc zwracać uwagę nie tylko na wykorzystywane rozwiązania technologiczne, ale także kompetencje swoich zespołów, aby w pełni wykorzystać ich potencjał. A umiejętności wymagane w pracy na każdym niemal stanowisku stale ewoluują – już średnio co pięć lat nabyte przez nas umiejętności ulegają dezaktualizacji.

Microsoft i EPAM z największym szkoleniem Azure w Europie Środkowo-Wschodniej

Dlatego przekwalifikowywanie lub zwiększanie kompetencji specjalistów IT staje się ważniejsze niż kiedykolwiek. Coraz więcej pracowników właśnie z tego obszaru staje się bowiem inicjatorami zmian, wspierając przedsiębiorstwa w wykorzystaniu zarówno istniejących, jak i dopiero powstających rozwiązań technologicznych. W 2020 roku Microsoft zamierza zdalnie przeszkolić 100 tys. specjalistów z Europy Środkowej i Wschodniej, umożliwiając nabycie wiedzy wymaganej na stanowiskach takich jak: AI i Machine Learning Specialist, Big Data Specialist, Process Automation Expert, Human-Machine Interaction Designer i wiele innych.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym partnerom najlepsze rozwiązania z zakresu rozwoju produktów oraz platform cyfrowych i z niecierpliwością czekamy na możliwość kontynuacji współpracy z Microsoft w ramach programu Azure. W ten sposób chcemy już dzisiaj wspierać najlepszych inżynierów i pomagać w rozwoju przyszłych liderów technologii skomentował Eli Feldman, Dyrektor ds. Zaawansowanych Technologii w EPAM Systems.

EPAM jest tzw. złotym partnerem Microsoft.