Laptop dla biznesmena? My już wiemy jaki!

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Laptop to oprócz telefonu komórkowego najbardziej powszechne narzędzie pracy. By w pełni korzystać z jego możliwości i nie narażać się na komplikacje wynikające z jego zawodności musimy wybrać komputer, na którym będziemy mogli w pełni polegać. 

Jakie zatem powinien mieć cechy laptop biznesowy? 

Biznesowy – czyli jaki? 

Trwały, niezawodny, godny zaufania, wytrzymały. To z pewnością najczęstsze odpowiedzi. Coraz częściej pracujemy mobilnie lub zdalnie, przemieszczamy się nosząc ze sobą swoje narzędzia pracy, narażając je jednocześnie na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałość i niezawodność, której wymagamy, musi iść także  jednocześnie w parze z lekkością. 

Laptopy biznesowe Lenovo z serii ThinkPad przechodzą szereg testów wytrzymałościowych. Uwzględniają one upadki, odporność na zalanie wodą czy pył, a także pozwalają na pracę w dużym zakresie temperatur. By spełniać wszystkie te parametry poddano je próbom wyznaczonym przez normy wojskowe MIL-STD810-G. Szczególnym przypadkiem jest seria  ThinkPad X1 Carbon w której konstrukcji użyto włókien węglowych, które sprawiają, że laptop jest odporny na uszkodzenia a jednocześnie lekki i poręczny. 

Safety first! – czyli chroń dane! 

Oprócz zagrożeń zewnętrznych koniecznością jest ochrona danych, które przechowujemy w laptopie.  

Czytnik linii papilarnych jest narzędziem, które gwarantują prywatność dostępu do zasobów komputera. Lenovo wprowadzając technologię FIDO, ułatwiającą korzystanie z danych biometrycznych wyznaczyło nowe standardy jakości, umożliwiając logowanie się do serwisów internetowych za pomocą odcisku palca. 

Kolejne pomysły to standard Windows Hello pozwalający na rozpoznawanie twarzy użytkownika lub chroniące przed niepożądanym użyciem znajdującej się w laptopie kamery rozwiązanie ThinkShutter. 

Innym ciekawym rozwiązaniem jest gniazdo linki Kensington, które pozwala na mocowanie laptopa do biurka i zabezpieczenie go kluczem. 

Mobilnie, poza biurem, w podróży. 

Jeśli pracujemy poza biurem – a liczba osób pracująca mobilnie rośnie lawinowo – to kluczową cechą laptopa na jaką zwrócimy uwagę będzie trwałość jego baterii. 

Seria ThinkPad oraz ThinkBook to laptopy z bateriami pozwalającymi na pracę od 8 do 10 godzin bez konieczności ładowania. W przypadku niektórych modeli ten czas wynosić może nawet do 15-16 godzin, 

Ekrany monitorów – dzięki aplikacji Lenovo Vantage – wyposażone są w funkcję ochrony oczu – pozwala ona na dostosowanie barwy światła emitowanego przez monitor, co chroni wzrok przed zmęczeniem i pozwala na komfortową pracę. 

Wydajność i komfort pracy 

Niezależnie od tego do jakich zadań wykorzystujemy komputer, oczekujemy, że będzie działał szybko i płynnie. 

Najwyższą wydajność są w stanie zapewnić procesory Intel i7, a także dedykowane karty graficzne GTX 1650 – standardowe wyposażenie laptopów z serii ThinkPad X1 Extreme 2. generacji. 

Ofertą dla najbardziej wymagających mogą być mobilne stacje robocze ThinkPad z serii P z superwydajną grafiką NVIDIA Quadro. Jeśli nie potrzebujemy do pracy dedykowanej karty graficznej, zadowalające w pełni będą osiągi laptopa ThinkPad X1 Carbon.