Jak wybrać dobry hosting dla strony internetowej?

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach niemal żadna firma nie może obyć się bez swojej strony internetowej, a do tego hosting jest nieodłącznym elementem. Podpowiadamy jak wybrać dobry hosting. 

Co to jest hosting?

Jest to pewnego rodzaju dzierżawa. Wykupując hosting dzierżawimy tym samy miejsce na serwerze. Będziemy mogli umieścić tam naszą stronę internetową i chociażby pocztę firmową. Serwer, o którym mówimy, to nic innego jak podłączony bez przerwy do Internetu komputer, który gwarantuje poprawne i szybkie wyświetlanie naszej strony. Jest to naprawdę ważna funkcja, dlatego powinniśmy zadbać, aby usługi hostingu, na które się zdecydujemy były na odpowiednio wysokim poziomie.

Jak wybrać dobry hosting?

Nie powinniśmy stawiać na pierwsze lepsze rozwiązania i kierować się przede wszystkim ceną hostingu. Dobry hosting jest bowiem gwarancją, że nasza strona nie zniknie nagle z Internetu, nie możemy więc traktować go po macoszemu. Potencjalny klient może stracić cierpliwość podczas długiego oczekiwania na załadowanie naszej strony. A to spowoduje, że przejdzie on do konkurencji.

Jak wybrać dobry hosting? Powinniśmy zacząć od przeanalizowania swoich potrzeb oraz gruntownego zapoznania się z ofertami różnych hostingów. Poniżej przedstawiamy wskazówki, które pomogą nam w wyborze najlepszego:

  1. Na wstępie powinniśmy odrzucić wszystkie darmowe oferty. Wiążą się one najczęściej z nachalnymi reklamami, częstymi awariami i mocno ograniczoną funkcjonalnością.
  2. Później powinniśmy się zorientować, czy dany hosting jest w stanie obsłużyć technologię naszej strony. Możemy się zwrócić o pomoc do osoby, która ją stworzyła. Ona powinna wiedzieć najlepiej jakie wymagania musi spełnić hosting.
  3. Warto sprawdzić ile wyniesie nas drugi rok użytkowania hostingu. Wiele firm oferuje bowiem śmiesznie niskie ceny na start, aby przyciągnąć klienta. Jednak wysokość należności za drugi rok może przyprawić o zawrót głowy.
  4. Musimy dowiedzieć się wszystkiego o limitach i danych technicznych. Są to takie informacje jak: pojemność serwera, ilość baz danych, które możemy założyć, szybkość transferu, obowiązujące limity.
  5. Zorientujmy się, co się stanie, gdy przekroczymy limit. Niektórzy hostingowcy mogą wstrzymywać usługę, inni naliczają dodatkowe opłaty.
  6. Sprawdźmy w jaki sposób można się skontaktować z firmą, jak szybko odpowiada, czy jest dostępna po godzinach pracy. Te informacje mogą być bardzo przydatne w razie jakiejkolwiek awarii.