Jak usunąć konto na Twitterze?

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jest jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych. Od kilku lat skutecznie podbija również polski rynek. Niestety, nie sprawdza się dla wszystkich. Jeśli i Ty jesteś jednym z niezadowolonych lub rozczarowanych użytkowników, sprawdź koniecznie, jak usunąć konto na Twitterze.

Jak usunąć konto na Twitterze w 4 prostych krokach?

Powodów może być wiele – nieużywanie aplikacji, znudzenie nią czy rozczarowanie – nieważne. Jeśli nie jesteś już zainteresowany posiadaniem konta na kolejnym portalu społecznościowym, jakim jest Twitter, podpowiadamy, jak poprawnie i na stałe usunąć tam konto użytkownika.

  • Zacznij od zalogowania się na konto, które chcesz zamknąć.
  • Następnie wejdź w jego Ustawienia (po kliknięciu ikonki swojego indywidualnego profilu).
  • Z lewego paska narzędzi wybierz zakładkę Konto.
  • Ostatnim krokiem jest wybranie opcji: DEZAKTYWUJ KONTO.

Twitter, jak wiele innych aplikacji, daje swoim użytkownikom możliwość zmiany decyzji oraz czas na jej przemyślenie. Okres karencji w tym przypadku wynosi 30 dni. Jeśli w tym czasie zmienisz zdanie będziesz mógł anulować cały proces zamknięcia konta. Wystarczy jedynie zalogować się na nie używając swojego dotychczasowego loginu i hasła. Istotny jest fakt, że logowanie nastąpić musi przy użyciu przeglądarki internetowej. Anulowanie polecenia dezaktywacji konta nie jest możliwe przy użyciu aplikacji mobilnej.

Dezaktywacja konta Twitter – ważne informacje

  • Pamiętaj, że na początku Twoje konto zostanie jedynie zawieszone. Oznacza to, że trwałe usunięcie nastąpi dopiero po 30 dniach od daty polecenia dezaktywacji.
  • Jeśli przed upływem tego czasu zdecydujesz, że jednak decyzja o trwałym usunięciu profilu była pochopna – śmiało możesz odwrócić cały proces. Aby to zrobić, wystarczy się po prostu ponownie zalogować.
  • Twój profil użytkownika zostanie usunięty na stałe dopiero po 30 dniach po dacie polecenia dezaktywacji. W tym czasie aktywność na koncie musi być zerowa – nie możesz się logować, sprawdzać statusu lub upewniać się, czy już usunęli Twoje konto.
  • Jeśli będziesz chciał założyć nowe konto – koniecznością będzie ponowne wprowadzenie wszelkich niezbędnych danych i przejście przez formularze rejestracyjne.

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć konto na Twitterze jest bardzo prosta. Cała operacja nie powinna zająć dłużej niż 2 minuty oraz sprawić większych trudności statystycznemu użytkownikowi smartfona. Warto pamiętać, że dezaktywacji konta możemy dokonać wyłącznie poprzez logowanie się przez komputer bądź laptop – przy użyciu przeglądarki. Nie da się tego zrobić z poziomu aplikacji.