Ekskluzywne opakowania dla biznesu – co można w nie zapakować?

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kartonowe pudełka nadają się świetnie do tego, by wykorzystać je jako elegancką oprawę dla produktów luksusowych – np. markowych zegarków, kolii oraz kolczyków. Co wyróżnia opakowania dla biznesu i jak sprawić, by nabrały one eleganckiego wyglądu?

Ekskluzywne opakowania dla biznesu – jak powstają?

Jak zaprojektować opakowanie dla swojej marki? Nie jest to wcale takie trudne, jak by się mogło wydawać. W Polsce działa wiele firm produkujących opakowania, np. firma Packhelp. Niektóre z produkowanych pudełek to prawdziwe dzieła sztuki! Co można w nie zapakować?

Ekskluzywne opakowania dla biznesu – co można w nie zapakować?

Luksusowe pudełko to dobre rozwiązanie dla producentów biżuterii. W stylowych i estetycznych opakowaniach można dostarczyć do klienta między innymi zegarki, kolczyki, pierścionki oraz bransoletki. Nadaje się ono także jako oprawa dla vipowskich zaproszeń i karnetów.

To, co wyróżnia opakowania dla biznesu to duże możliwości personalizacji. Wewnątrz pudełka można zamontować przegródki, które uporządkują jego zawartość, lub wyścielić je elegancką poduszką. Opakowanie może mieć dwuczęściową budowę lub posiadać gustowne wycięcie. Wszystko po to, by wyeksponować jak najlepiej produkt!

Jeśli brakuje Ci pomysłu na ciekawe pudełko dla swojej marki, możesz odwiedzić stronę internetową packhelp.de i poszukać tam inspiracji.

Wśród pudełek luksusowych producentów wyróżniają się w szczególności:

  • płaskie opakowania stworzone przez giganta motoryzacji, czyli firmę BMW,
  • minimalistyczne pudełka z bielonej tektury firmy Anton Heunis,
  • bogato nadrukowane pudełka na biżuterię Asila Design,
  • opakowania z wkładką na biżuterię Stephen Einhorn.

Inne zabiegi, które można zastosować, by nadać pudełku charakteru Premium, to wyposażenie go w wieczko, tłoczenie lub złocenie logotypu, a także wykonanie nadruku na spodniej części pudełka. W przypadku kosmetyków naturalnych można dodatkowo wykorzystać fakt, że kartonowe pudełka są w 100% ekologiczne i podkreślić w ten sposób proekologiczną filozofię firmy. Do środka można dołożyć także spersonalizowaną wizytówkę lub kartę rabatową. Wystarczy drobny estetyczny zabieg, by stworzyć piękną oprawę, która sprawi, że klient poczuje się naprawdę wyjątkowo, rozpakowując Twój produkt!