Kasetony reklamowe – czym są, jak i dlaczego ich używać

Niniejszy artykuł pod tytułem Instagram – najpopularniejsze hashtagi nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Instagram – najpopularniejsze hashtagi należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chcesz mieć skuteczną reklamę swojej firmy? Możesz wybierać pośród różnych nośników, a jednym z nich są kasetony reklamowe. Sprawdź, dlaczego warto je używać i czym dokładnie są!

Kasetony reklamowe-czym są?

Biorąc pod uwagę ogólną definicję kasetonów jest to dwustronna lub jednostronna tablica, która przedstawia konkretny tekst bądź obraz. Najczęściej wykorzystują je firmy umieszczając swoją nazwę albo logo. Kasetony montuje się na ścianie budynku równolegle, a także prostopadle. Taka forma prezencji występuje w różnych wariantach, które dopasowuje się do ogólnego wizerunku firmy. Można go wykonać z różnego rodzaju materiału i wyposażyć w podświetlenie.

Kasetony-podział ze względu na materiał

Materiały, z których wykonuje się kasetony to:

  • dibond – to płyta kompozytowa połączona z aluminium. Są trwałe i odporne na uszkodzenia,
  • plexi – wykorzystywane najczęściej do małych zleceń jako tabliczki informacyjne, ze względu na mniejszą trwałość,
  • aluminium – są to lekkie profile aluminiowe, które posiadają dużą trwałość na czynniki zewnętrzne
  • tekstylia – modele wykorzystujące materiały tekstylne są odporne na działania atmosferycznych czynników. Robi się je z profili, na które naciąga się tkaninę.

Jakie mają zastosowanie kasetony reklamowe?

Taka forma reklamy tak na prawdę ma różnorodne zastosowanie ze względu na możliwość przybierania rozmaitych kształtów, wielkości czy kolorów dopasowując się do konkretnych potrzeb danej firmy. Najczęściej jednak są one wykorzystywane do wskazania miejsca, w który znajduje się lokal albo informowania o usługach, które są świadczone. Oprócz wspominanych powyżej zastosowań kasetony reklamowe to efektywna reklama. Prezentując informacje o firmie w oprawie wizualnej przyciągamy znacznie większą uwagę, a to wpływa na dobrą pozycję i lepszą rozpoznawalność. Obrazy łatwiej zapamiętać przez osoby, które jadą samochodem czy po prostu przechodzą obok.

Dlaczego kaseton to dobry wybór?

Jeśli szukasz skutecznej, trwałej i oryginalnej reklamy swojego biznesu to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj kaseton reklamowy. Warto tutaj wziąć pod uwagę ten podświetlany, który wyróżniać się będzie nawet w nocy. Pomijając ten fakt jest to też świetna reklama choć droższa od baneru czy tablicy to patrząc w perspektywie czasu koszt zwraca się dość szybko ze względu na długoletnią trwałość. Pamiętaj, aby wybrać kaseton, który będzie wykonany z materiału odpornego na wiatr, deszcz, niskie temperatury oraz promieniowanie słoneczne.