StartJak usunąć uciążliwe dodatki w mozilli

Jak usunąć uciążliwe dodatki w mozilli

firefoxCzasem bywa tak, że w naszej przeglądarce mozilla firefox zainstaluje się przez przypadek czy podstępnie jakaś niepożądana wtyczka czy dodatek. Można ją usunąć wybierając z menu >> narzędzia >> dodatki. Otworzy się menedżer dodatków. Korzystając z przycisku >> Usuń można spróbować się ich pozbyć. Jednak czasem zwykłe usunięcie dodatku nie skutkuje i niechciana wyszukiwarka czy toolbar nadal irytuje. W takich trudnych przypadkach można usunąć je ręcznie. W tym celu w pasku adresu wpisz komendę : „about:config” i zatwierdź. Następnie ujrzysz stronę z informacją o groźbie utraty gwarancji. By wejść na tę stronę kliknij przycisk >> Zachowam ostrożność, obiecuję!.


mozilla

Następnie znajdź wyrażenie>>plugin.expose_full_path. Kliknij w niego dwukrotnie aż wartość false zmieni się na true. Po dokonaniu tej czynności w pasku adresu wpisz kolejną komendę >> about:plugins.  Zostanie wyświetlona strona z zainstalowanymi w mozilli wtyczkami. Przy każdej wtyczce podana jest ścieżka dostępu czyli gdzie możesz ją znaleźć w komputerze, oraz nazwa pliku wtyczki.

Odszukaj więc niechcianą wtyczkę na swoim dysku, zmień nazwę pliku na inny np. nppdf32.dll na Pnppdf32.dll. Następnie wprowadź ponownie komendę about:config w pasku adresu, odszukaj plugin.expose_full_path i kliknij dwukrotnie aby przywrócić domyślne  ustawienie na  false. W taki to sposób ścieżka dostępu do wtyczki nie będzie widoczna dla witryn internetowych a tym samym wtyczka będzie usunięta.

Ta prosta czynność naprawdę pomoże pozbyć się wielu uciążliwych dodatków, podstępnie  instalowanych  w Mozilla firefox, uprzykrzających codzienne korzystanie z przeglądarki, niepotrzebnie ją obciążających i zaśmiecających Twój dysk.

Powodzenia w pozbywaniu się niepotrzebnych śmieci z Twojej mozilli firefox😉

Na artykuł trafiono poprzez poniższe słowa kluczowe:

 • yhs-002
 • usuwanie wtyczki w mozilla
 • usunięcie dodatków
 • jak wyczyścic mozilla firefox z śmieci
 • jak usunąć pocket
 • Jak usunąć Firefox z ustawieniami
 • jak usunąć dodatki z mozilli
 • jak usunąć dodatek z mozilli
 • jak odinstalować dodatki w firefox
 • co to jest menadrzer dodatkuw

Komentarze

( 15 )
 1. Jadzia 20 Gru 2012 11:56

  Dzięki za podpowiedź. Sama już nie raz miałam problem z dodatkami, które zainstalowały mi się przez przypadek, jako załącznik do jakiegoś innego programu. Aby usunąć część z nich naprawdę trzeba się natrudzić.

  • Agnieszka Patelska-Rabenda (Admin) 20 Gru 2012 17:42

   Dokładnie, instalują się jako załączniki do jakichś programów i potem utrudniają korzystanie z przeglądarki. jednak zawsze jest wyjście, choć nie każdy o tym wie dlatego też podzieliłam się tym sposobem 😉

 2. Wojciech 4 Sty 2013 20:38

  Ja też się czasami mocowałem z Mozillą. Wieszała się i prychała na mnie 😉 Nieźle się napracowałem, żeby pozbyć się niektórych bzdetów. Na szczęście mamy internet i wspaniałych blogerów, którzy dzielą się swoją wiedzą. Dzięki wam wszystkim. I tobie też Agnieszko.

  • Agnieszka Patelska-Rabenda (Admin) 4 Sty 2013 22:30

   Dziękuję za miłe słowa, przynajmniej moje wypociny komuś się przydadzą a o to właśnie chodzi 😉

   pozdrawiam serdecznie

 3. Andrzej 28 maja 2013 17:12

  Po wejściu w Narzędzia > Dodatki nie otwiera mi się żaden menadżer dodatków. Otwiera się za to kolejna karta przeglądarki, a na niej informacje o dodatkach z opcjami wyboru: Pobierz dodatki, Rozszerzenia, Wygląd, Wtyczki. Jak mam się dostać do menadżera dodatków?

  • Agnieszka Patelska-Rabenda (Admin) 28 maja 2013 19:24

   W menu rozszerzenia znajdują się już zainstalowane dodatki i rozszerzenia. Tam też można nimi zarządzać: konfigurować, wyłączać oraz usuwać.

   pozdrawiam

 4. Bożena 14 Sie 2013 00:10

  Witam i bardzo prosze o pomoc. Jestem samoukiem, ale może uda mi się odinstalować dodatki, które ostatnio źle mi zasugerowała Mozilla podczas kłopotu z kamerką. Coś zaakceptowałam dla polepszenia i zaczęły nachalnie dręczyć mnie jakieś plansze gier a podpinające się konie trojańskie..Odinstalowałam Mozillę i po ponownym zainstalowaniu ta sama syt. Nie chciałabym resetować całego komputera bo mogę później czegoś nie otworzyć a poza tym nie jestem w tym aż tak dobra. Czy mogę prosić o podpowiedź? Mam internet mobilny i te strony z grami obciążają mi konto chyba.Proszę o pomoc.

  • Agnieszka Patelska-Rabenda (Admin) 16 Sie 2013 19:29

   Witaj,

   Próbowałaś czyścić ciasteczka, pamięć podręczną choćby za pomocą ccleanera? Często to wystarcza.

   pozdrawiam
   Agnieszka Patelska-Rabenda ostatnio opublikował..Nie pouczajMy Profile

 5. LvR 9 Cze 2014 09:44

  A co zrobić w przypadku gdy nie mam plugin.expose_full_patch?

 6. TM 24 Wrz 2014 23:19

  plugin.imprtedState – to odpowiednik tego co podano w artykule zaznacz aby było true :)

 7. TM 24 Wrz 2014 23:20

  znaczy plugin.importedState poprawka :)

 8. Turbo 14 Paź 2014 08:51

  Mozilla to dosyć toporna przeglądarka, kiedyś uznawałem ją za lepszy produkt od google choma, ale teraz to się diametralnie zmieniło , badziew totalny
  Turbo ostatnio opublikował..Regeneracja turbinMy Profile

  • Agnieszka Patelska-Rabenda (Admin) 14 Paź 2014 10:41

   Dla mnie toporny to jest chrome, ma problemy z poprawnym wczytywaniem obrazów ect. Używam obu przeglądarek ale główną jest właśnie mozilla, lepiej moim zdaniem czyta arkusze css niż chrome, ale co kto lubi. W firefoksie jak dotąd rozwiązuje wszystkie problemy na które napotkam w chrome niestety nie zawsze się udaje.

 9. Mateusz1 7 Mar 2015 19:09

  Ja używam Mozilla Firefox od kilku lat. Ostatnio jednak zaczynają denerwować mnie ciągłe aktualizacje. Myślę, że są niepotrzebnie wprowadzane. Jednakże nie mam zamiaru jej zamieniać, chociażby z przyzwyczajenia.
  Mateusz1 ostatnio opublikował..Jak pozyskać klienta, dzięki któremu będziemy się cały czas bogacić?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

ebiznes

Archiwum

Polecam hosting!

ebiznes
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.